Aktualności

Szanowni Państwo,

Starostwo Powiatowe w Mońkach jako główny organizator imprezy zaprasza na ,,XX Święto Ziemniaka – Jarmark Kresowy”, które odbędzie się w niedzielę 7 września 2014 r. w centrum Moniek na Al. Niepodległości.

W programie przewidziane są występy lokalnych zespołów ludowych, pokazy tańca, degustacje kulinarne, liczne konkursy z nagrodami, występy grup Maraquja, Little Breawers, VOX oraz gwiazdy wieczoru – D-BOMB.

Ponadto podczas imprezy przeprowadzone zostaną turnieje sportowe na boisku „Orlik 2012” przy Pływalni Powiatowej w Mońkach, rozstrzygnięty zostanie konkurs fotograficzny „”Biebrza i Powiat Moniecki w obiektywie – III edycja.” oraz konkurs o „Złotą Bulwę”.

Impreza jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” - mały projekt Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Historia Święta Ziemniaka w Mońkach sięga 1975 roku. Potrzebę powrotu do niej po kilkunastu latach przerwy podyktowali sami mieszkańcy, uznając tradycję organizowania Święta za najlepszy znak firmowy miasta i powiatu. Święto Ziemniaka przyjęło formułę Kresowego Jarmarku Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych. Ideą przyświecającą temu przedsięwzięciu jest promocja firm oraz indywidualnych wytwórców produktów tradycyjnych i ekologicznych ze szczególnym uwzględnieniem kuchni regionalnej i rękodzieła. Jarmark ma zatem charakter wystawienniczy, edukacyjny i kulturalny. Uczestniczyć w nim mogą producenci z branży rolno – spożywczej, firmy, gospodarstwa rolne prowadzące produkcję ekologiczną, artyści ludowi oraz osoby prowadzące działalność rękodzielniczą i agroturystyczną.

Serdecznie zapraszamy!!!